Home Quizzes Privacy Policy Contact
Math Quiz
Question 1 of 10
Ashildr sneezed 144 times in 12 days. How many times did she sneeze each day?
Question 2 of 10
Find the next number (rounded off) in the following sequence: 49.00, 196.00, 784.00, 3136.00...
Question 3 of 10
How many $12.00 items can you buy if you have $144.00?
Question 4 of 10
If you have $10 to spend on lunch and buy a combo for $6.45, how much can you spend on dessert?
Question 5 of 10
What is the total area in square feet of a room that measures 6' by 12'?
Question 6 of 10
If a pack of 20 fishfingers costs £1.80, what is the cost per piece?
Question 7 of 10
What would a 15% sales tax on a 30 dollar purchase be?
Question 8 of 10
To fill a 4' by 8' and 3' deep sandbox, how much sand do you need?
Question 9 of 10
The symbol for infinity looks like which number on its side?
Question 10 of 10
What word means the same as average?

Who Sang Quizzes

History Quizzes

Geography Quizzes

Music Quizzes

Science Quizzes

Food & Beverage Quizzes

General Knowledge Quizzes

Literature Quizzes

Movie Quizzes

Math Quizzes